GÜMRÜKLER MUHAFAZA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Haberler

MERSİN LİMANINDA EROİN YAPIMINDA KULLANILAN 14,8 TON ASETİK ANHİDRİT ELE GEÇİRİLDİ

Uyuşturucu madde kaçakçılığı ile mücadele kapsamında, Mersin Gümrük Muhafaza Kaçakçılık ve İstihbarat Müdürlüğü İtalya’dan Mersin Limanına gelen Türk Bayraklı Ro-Ro gemisinden indirilen ve riskli olarak değerlendirdiği kimyasal madde taşıyan TIR'da piyasa değeri 29 milyon 760 bin TL olan 14 ton 880 kilo asetik anhidrit ele geçirildi.

12 Temmuz 2018 Perşembe

GÜMRÜK MUHAFAZA EKİPLERİ TIRIN GİZLİ BÖLMESİNDE 181 KİLO ESRAR ELE GEÇİRDİ

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Edirne Gümrük Muhafaza Ekipleri, Bulgaristan’dan gelerek Kapıkule Gümrük Kapısında ülkemize boş olarak giriş yapmak isteyen yabancı plakalı TIR aracında 181 kilo esrar ele geçirdi.

12 Temmuz 2018 Perşembe

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneğinden Genel Müdürlüğümüze Ziyaret

İstanbul Gümrük Müşavirleri Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu tarafından Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU ziyaret edilmiştir.

04 Temmuz 2018 Çarşamba

Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU, Temel Eğitim Kursu Dedektör Köpek ve İdarecileri Sertifika Programına Katılım Sağladı.

Gerçekleştirilen yoğun ve zorlu eğitimler sonucu başarılı olan 5 Narkotik Dedektör Köpeği ve İdarecisi ile 3 Çay-Tütün Dedektör Köpeği ve İdarecisine Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU’nun katıldığı törende sertifikaları verilerek yeni görevlerine başlamışlardır.

06 Haziran 2018 Çarşamba

Genel Müdürümüz Abdullah Soylu, Konya Hava Kargo ve Geçici Depolama Yeri açılışına katıldı.

Konya sanayisinin hava kargo ihtiyacını karşılamak amacıyla yatırımı tamamlanan Konya Organize Sanayi Bölgesi Hava Kargo ve Geçici Depolama Alanı’nın açılışı gerçekleştirildi.

18 Mayıs 2018 Cuma

Ambarlı Limanı'nda 27 milyon TL değerinde kokain ele geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı İstanbul gümrük muhafaza ekipleri Ambarlı Limanında Güney Amerika’dan gelen muz yüklü bir konteynerde piyasa değeri 27 milyon TL olan 89 kilo kokain ele geçirdi.

14 Mayıs 2018 Pazartesi

Atatürk Havalimanında piyasa değeri 7 milyon TL olan 30,5 kilo bonzai hammaddesi ele geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gümrük muhafaza ekipleri Atatürk Havalimanında kontrolden kaçmak için yanında diş tozu olduğunu beyan eden şüpheli yolcunun oyununu bozdu ve yaptığı analiz sonucunda piyasa değeri 7 milyon TL olan 30,5 kilo bonzai hammaddesi ele geçirdi.

07 Mayıs 2018 Pazartesi

Akredite Gözetim Firmalar Derneği Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU’yu Makamında ziyaret etti.

Akredite Gözetim Firmalar Derneği Başkanı Fahrettin SONER ve Yönetim Kurulu üyeleri Cihangir KARTAY ve Tülay ESEN Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU’yu Makamında ziyaret etti.

02 Mayıs 2018 Çarşamba

Genel Müdürümüz Abdullah Soylu Bakanımız Sayın Bülent Tüfenkci ile Habur Gümrük Kapısını Ziyaret Etti.

07 Mayıs 2018 Pazartesi

Macaristan Gümrük İdaresi yetkilileri Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU’yu Makamında ziyaret ettiler.

02 Mayıs 2018 Çarşamba