GÜMRÜKLER MUHAFAZA GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Haberler

Otomobilin Motoruna Sıkıştırılmış Vaziyette İki Canlı Dana Ele Geçirildi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı gümrük muhafaza ekipleri kaçakçıların akıl almaz yöntemleriyle mücadeleye son sürat devam ediyor. Türkgözü Gümrük Kapısında bir otomobilin motoruna sıkıştırılmış vaziyette iki adet canlı dana ele geçirildi.

20 Nisan 2018 Cuma

Esrarı Çıtalara Zulalamışlar

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı gümrük muhafaza ekipleri teknik cihazları ve dedektör köpekleriyle uyuşturucu tacirlerine nefes aldırmıyor. Ekiplerce Kapıkule’de boş bir TIR’da yapılan aramada piyasa değeri 1 milyon 750 bin TL olan 116,5 kilo esrar ele geçirildi.

16 Nisan 2018 Pazartesi

Türkiye ve Rusya Gümrük İdareleri arasında Ortak Gümrük Komitesi Muhafaza Çalışma Grubu 2. Toplantısı gerçekleştirildi.

Türkiye ve Rusya Gümrük İdareleri arasında Ortak Gümrük Komitesi Muhafaza Çalışma Grubu 2. Toplantısı Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU'nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

11 Nisan 2018 Çarşamba

Dedektör Köpek Atak’tan Esrara Geçit Yok

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Gümrük Muhafaza ekiplerince İpsala Gümrük Kapısında bir otomobilde piyasa değeri 633 bin TL olan 25 kilo 347 gram esrar ele geçirildi.

02 Nisan 2018 Pazartesi

Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU Brüksel'de Gerçekleştirilen Kaçakçılıkla Mücadele Komitesi Toplantısına Katılım Sağlamıştır.

Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Sn. Abdullah SOYLU, 19-23 Mart tarihlerinde düzenlenen ve birçok ülkenin gümrük idarelerinin üst düzey yetkilisinin de katıldığı “Kaçakçılıkla Mücadele Komitesinin” Dünya Gümrük Örgütündeki 37. Dönem toplantısına katılım sağlamıştır.

29 Mart 2018 Perşembe

İspanya Gümrük İdaresi Heyetinin Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU’yu ziyareti

Genel Müdürlüğümüz ile İspanya-Fransa Gümrük İdareleri Konsorsiyumu arasında yürütülen “Deniz Operasyonları Eşleştirme Projesi” kapsamında İspanya Gümrük İdaresi Operasyonlardan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Manuel Montesinos, Lojistik işlemlerinden sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Emilio Martín Bauza ve beraberindeki heyet Genel Müdürümüz Sayın Abdullah

16 Mart 2018 Cuma

Tunus Gümrük İdaresi Risk Yönetimi Genel Müdürü Fethi ALOUİ 'nin Genel Müdürümüz Sayın Abdullah SOYLU’yu ziyareti

Tunus Gümrük İdaresi Risk Yönetimi Genel Müdürü Kurmay Albay Fethi ALOUİ tarafından Gümrükler Muhafaza Genel Müdürü Sayın Abdullah SOYLU’ya ziyaret gerçekleştirildi. İki ülke arasındaki geçmişe dayanan dostluk ve ikili ilişkilerin ele alındığı görüşmede gümrük idareleri olarak karşılıklı yardımlaşma ve işbirliğinin geliştirilmesi konularında mutabık kalındı.

12 Mart 2018 Pazartesi

Tır kabininde kaçak cep telefonu ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı gümrük muhafaza ekipleri İpsala Gümrük Kapısı'nda bin 30 adet kaçak cep telefonu ele geçirdi.

02 Mart 2018 Cuma

Madde Bağımlılığı Araştırma Komisyonu üyeleri, Komuta Kontrol Merkezini ziyaret etti

TBMM Madde Bağımlılığı Araştırması Komisyonu üyeleri ve beraberlerindeki heyet tarafından, Bakanlığımız Komuta Kontrol Merkezine bir çalışma ziyareti gerçekleştirildi.

01 Mart 2018 Perşembe

Binlerce kaçak cinsel gücü artırıcı ilaç ele geçirildi

Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı Gümrük Muhafaza ekipleri Çobanbey ’de kaçak yollardan piyasaya sürülecek olan toplum sağlığına kasteden 1 milyon 594 bin TL değerinde 553 bin 732 adet cinsel gücü artırıcı ilaç ele geçirdi.

31 Ocak 2018 Çarşamba